4. adventná nedeľa – 18. decembra 2016

Liturgický kalendár

Sobota, 24. 12.           Štedrý deň – sv. omša bude iba ráno o 8:00 hod.
Nedeľa, 25. 12.          Slávnosť Narodenia Pána – prikázaný sviatok 
                                     Sv. omše budú: 
                                       „Polnočné“ o 22:00 (v sobotu) a o 24:00 hod.
                                       Počas dňa o:
                                     6:30, 7:45, 9:00, 10:30, 18:00, 20:00

Predvianočná sv. spoveď

Zajtra v pondelok 19. decembra bude v našom kostole predvianočné spovedanie. Začíname od 15:00 hod. Spovedať bude viac ako 10 kňazov. Pozývame vás, aby ste si našli čas na sviatosť zmierenia a aj takýmto spôsobom sa dôstojne pripravili na Vianočné sviatky.

Pozývame miništrantov

Pozývame nových chlapcov pridať sa k miništrantom – a tak byť bližšie pri oltári a tvoriť spoločenstvo na miništrantských stretkách. Nebojte sa, je dobre niekde patriť. Stretávame sa každý štvrtok o 16:15 hod. na fare, mimo prázdnin. Tento štvrtok, 22. decembra, budeme mať aj malé predvianočné posedenie, potešíme sa aj  prineseným pochutinám. Všetci súčasní miništranti aj noví záujemcovia sú vítaní.

Spovedanie chorých a nevládnych farníkov

Spovedanie chorých a nevládnych farníkov bude v týždni pred Vianocami. Prihlásiť sa a dohodnúť si termín je možné osobne v sakristii alebo vo farskej kancelárii, telefonicky na t.č. 421 2 6345 3698 alebo emailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Sviatosť pomazania chorých

Vo stredu 21. decembra v rámci sv. omše o 18:00 hod. budeme udeľovať sviatosť pomazania nemocným a starším farníkom. Ak sa cítite, že by ste chceli túto sviatosť prijať, príďte. Pokyny vám dáme počas sv. omše.

Upratovanie kostola

Nakoľko v pondelok je spovedanie, nie je vhodné počas neho upratovať. Upratovať by mala skupinka č. 1 a ak je možné, mali by sme upratovanie v utorok. Niektorí s tým zo skupinky č. 1 asi nepočítali, ocenili by sme preto, keby prišiel pomôcť hockto, kto môže. Aspoň bude na sviatky čisto.

Adventné orátka

Dnes v nedeľu, 18. decembra je posledné adventné orátko. Pozývame rodiny s deťmi od 15:00 do 17:00. V priestoroch Spojenej školy Svätej Rodiny budeme s deťmi vyrábať rôzne veci od maškŕt, pohľadníc a ozdôb. Treba si priniesť prezuvky, a využívať vchod od ihriska. Koláčiky, alebo iné oživenia oratórií zo strany rodičov sú vítané.

Vianočná zbierka

Na slávnosť Narodenia Pána bude tradičná vianočná zbierka. Za všetky milodary vám vopred ďakujeme a vyprosujeme Božie požehnanie.

Betlehemské svetlo

Vo štvrtok 22. decembra počas sv. omše o 18:00 hod. prídu k nám skauti a prinesú nám betlehemské svetlo. Po sv. omši a v ďalšie dni si môžete betlehemské svetlo odniesť domov. Na štedrý deň bude betlehemské svetlo celý deň v predsieni kostola.

Zbierka vecí pre chudobných

Ešte stále je možné prispieť do zbierky vecí pre ľudí bez domova, ktorú organizuje Komunita sv. Egídia z príležitosti Vianočného obeda, ktorý 27. 12. 2016 vo františkánskom refektári. Ak chcete do zbierky prispieť je to možné do 23. decembra 2016, jedná sa o malé doplnky k oblečeniu a hygienické potreby, ktoré núdznym rozdajú počas vianočného obeda. Potrebovali by: čiapky, šále, rukavice a ponožky, mydlá, sprchové gély, hrebene, sviečky, sladkosti a veci podobného typu. Väčšie oblečenie z priestorových dôvodov nezberáme. Veci prineste, prosím na faru alebo do sakristie. Ďakujeme vopred.

Farský ples 2017

Po dobrých skúsenostiach s Farským plesom 2016 sme sa na farskej rade rozhodli, že usporiadame aj farský ples 2017. Pripomíname, že je to jedna z akcií farnosti, tzn. kde si farníci robia akciu sami pre seba; preto je dôležité, aby sme mali ochotu v rámci možností každý niečím prispieť. Nateraz, v tejto fáze organizácie plesu, by sme prosili o 4 dospelých dobrovoľníkov, aby sa prišli zapísať do sakristie na konkrétnu službu pri organizácií plesu. O ďalšie formy pomoci budeme prosiť priebežne. Ďakujeme vám vopred za vašu veľkorysosť.

Predaj kníh kázní P. Bubáka

Stále je ešte možnosť zakúpiť si knihy kázní P. Milana Bubáka, ktoré odzneli na Vatikánskom rádiu a na Rádiu Lumen, môžete si ich zakúpiť dnes po dopoludňajších sv. omšiach vonku pred kostolom, alebo inokedy sakristii. Sú to tri zväzky, cena jednej je € 7,- cena všetkých troch € 20,-

Adventný koncert

Verbisti na Krupinskej pozývajú na benefičný adventný koncert ktorý sa uskutoční dnes na štvrtú adventnú nedeľu 18. 12. 2016 o 16:00 hod. v kostole Misijného domu sv. Arnolda Janssena.

Budúca nedeľa

Budúca nedeľa je Slávnosť Narodenia Pána.

 

Vytlačiť E-mail